Apie šeimų komandas - Rimo Imenavičiaus šeimų krepšinio turnyras Šiauliuose

Go to content
Šeimų krepšinio turnyre, skirtame R. Imenavičiui atminti, rungsis šešios šeimos 
Monika SKISTENYTĖ ("Šiaulių naujienos" 2013-04-26)

Šį šeštadienį Šiauliuose vyks šeimų krepšinio turnyras, skirtas Rimui Imenavičiui atminti. Varžybos vyks Šiaulių universiteto sporto salėje nuo 9 val. Šeimų krepšinio turnyre, R. Imenavičiui atminti, dalyvaus 6 šiauliečių šeimos: Bielskių, Kučinskų, Grigalių, Kačerauskų, Giedraičių ir Žukauskų.

Turnyras vyksta Lietuvos šeimų krepšinio lygos įkūrėjo K. Budrio iniciatyva

Lietuvos šeimų krepšinio lygos įkūrėjo Kazimiero Budrio iniciatyva kasmet Lietuvoje organizuojami šeimų krepšinio turnyrai. Jau 36 kartą, nuo 1977 m., visoje Lietuvoje vyksta šeimų krepšinio turnyrai, kuriuose dalyvauja apie 40 šeimų iš visos Lietuvos. Jų tikslas – puoselėti šeimos bei krepšinio tradicijas Lietuvoje. Aštuonių turų nugalėtojai pateks į didįjį finalą Klaipėdoje. Šeimų krepšinio turnyrai organizuojami įvairiuose Lietuvos miestuose, jie skirti buvusiems garsiems miestų sportininkams, treneriams, krepšinio puoselėtojams atminti.

Šios idėjos sumanytojas K. Budrys paskutinį 8-ąjį atrankos šeimų krepšinio turą Lietuvoje patikėjo organizuoti ir vykdyti Kačerauskų šeimai.

Krepšinio turnyre, buvusiam sportininkui ir treneriui R. Imenavičiui atminti, dalyvaus šešios šiauliečių šeimos. Šio turnyro organizatoriai R. Imenavičiaus sūnus Šarūnas Imenavičius, kuris, sekdamas tėvo pavyzdžiu, nuo mažens taip pat domėjosi krepšiniu, ir Kačerauskų šeima.

„Tai žmonės, kurie krepšiniui ir apskritai sportui atidavė visą savo gyvenimą. Sunku ir pasakyti, koks jausmas apima, kai matai jų artimųjų džiaugsmą ir net ašaras, kad jiems brangus žmogus prisimenamas ir gražiai pagerbiamas“, – sako K. Budrys.

Už Bielskių šeimą kovos tvirti vyrai

Benjaminas Bielskis – komandos vadovas, vyriausias komandos atstovas, sporto veteranas. Savo sportinę karjerą pradėjo Šiauliuose kartu su R. Imenavičiumi. B. Bielskio sūnūs Valdas ir Žydrūnas krepšinio abėcėlės išmoko taip pat Šiauliuose, lankė krepšinio treniruotes ir klausėsi tėčio patarimų, tačiau krepšinio profesionaliai nežaidžia. V. Bielskis yra gydytojas chirurgas ir konsultuoja šiauliečius po įvairių traumų. Ž. Bielskis yra savo veiklos profesionalas, plėtoja tarptautinį verslą. Paulius Bielskis šiuo metu studijuoja mediciną. Savo sportinę karjerą pradėjo Š. Marčiulionio krepšinio akademijoje. Karolis Bielskis šiuo metu studijuoja ISM. Savo sportininko kelią pradėjo Š. Marčiulionio krepšinio akademijoje. K. Bielskis su Š. Marčiulionio KA komanda du sezonus dalyvavo Lietuvos regionų krepšinio lygos čempionate.

Kučinskų šeimos garbę gins skirtingų kartų atstovai

Kučinskų krepšinio komandai atstovaus Vytautas Kučinskas ir jo sūnus Kęstutis. Sūnus Gediminas yra lengvaatletis, kurio pagrindinė rungtis yra sprintas. Jis yra daugkartinis Lietuvos čempionatų prizininkas ir čempionas. Jauniausias sūnus ir Kučinskų komandos žaidėjas – pirmuosius žingsnius krepšinio aikštelėje žengiantis 4-ių metukų Žygimantas Kučinskas. Rimantas Kučinskas yra karininkas ir krepšinį žaidžia taip pat mėgėjiškai Gargždų veteranų komandoje. Nerijus Kučinskas krepšiniu susidomėjo Jurbarke, kur lankė mokyklą ir žaidė krepšinio komandoje. Kučinskų komandoje žais ir Dominyka Kučinskaitė, kuri krepšinio treniruotes lanko Klaipėdos V. Knašiaus krepšinio mokykloje ir su komanda dalyvauja Lietuvos moksleivių krepšinio lygos čempionato varžybose bei sėkmingai žaidžia gatvės krepšinio 3x3 varžybose.

Grigalių šeimai atstovaus aktyvūs krepšinio mėgėjai

Grigalių šeimos garbę gins Romas Grigalius, jo sūnūs Tomas ir Karolis bei dukra Emilė. Tomas ir Karolis krepšinio mokėsi Šiaulių krepšinio mokykloje ir atstovavo mokyklos krepšinio komandoms Lietuvos moksleivių krepšinio lygos čempionatuose. Tomas šiuo metu studijuoja KTU biomedicinos elektroniką ir žaidžia Kauno krepšinio lygoje. Karolis studijuodamas Kauno technologijų universitete žaidė Kauno krepšinio lygoje, šiuo metu žaidžia Šiaulių krepšinio lygoje, kur per rungtynes vidutiniškai pelno po 14 tšk. ir atkovoja 8 kamuolius. Emilė Grigaliūtė krepšinio mokosi sporto mokykloje „Saulė“ ir su komanda dalyvauja Lietuvos moksleivių krepšinio lygos čempionate. Grigalių komandai atstovaus ir Mindaugas Šereiva bei Remigijus Rupeika, kurie krepšinį žaidžia tik mėgėjiškai.

Kačerauskų šeima – turnyro senbuvė

Kačerauskų komanda yra šio turnyro senbuvė, dalyvauja šeimų krepšinio turnyruose nuo 2007 m. ir yra viena gausiausių krepšinio šeimų. Komandą kasmet papildo naujas šeimos narys, kuris mokosi žaisti krepšinį. Vyriausiam žaidėjui per 70 metų, o jauniausiam – 4 metukai. Šios šeimos komandoje žais brolių Arūno ir Valdo Kačerauskų šeimos. Kačerauskų komandą papildys Simas Juzėnas, žaidžiantis krepšinį tik mėgėjiškai, bei Valentinas ir Vitalijus Petraičiai, gydytojai, laisvalaikiu žaidžiantys krepšinį. Taip pat komandoje pamatysime brolį ir seserį – Ievą ir Vytą Šulskius.

Už Giedraičių šeimą kovos čempionai

Giedraičių šeimos komandai atstovaus Robertas Giedraitis, jo sūnūs Rokas ir Dovydas. Prie Giedraičių šeimos komandos prisijungs Rasa Benediktavičienė bei jos sūnūs Laurynas ir Dominykas. R. Benediktavičienė krepšinį pradėjo žaisti Plungėje, vėliau Vilniuje, olimpinio rezervo centre, kur treniravosi geriausios šalies sportininkės. Rasa savo krepšininkės karjerą tęsė Šiauliuose. Rasa žaidė už Šiaulių pedagoginio instituto studenčių komandą „Logika“ bei atstovavo Šiaulių moterų krepšinio komandai „Šiaulių maistas“. Laurynas ir Dominykas sportuoti pradėjo plaukimo baseine „Delfinas“, vėliau Laurynas susidomėjo tinklinio sporto šaka sporto mokykloje „Dubysa“, šiais metais jis tapo Lietuvos jaunių tinklinio III vietos laimėtoju. D. Benediktavičius treniruojasi ir žaidžia rankinį sporto mokykloje „Saulė“. Šeima krepšinį žaidžia mėgėjiškai.

Žukauskų šeimai pergalės siekti padės ne tik šeimos vyrai, bet ir moterys

Žukauskų komandai atstovaus Mindaugo Žukausko šeima – žmona Lina, sūnūs Mantvydas ir Deividas. Komandą papildys M. Žukausko sesuo Nomeda Ladygienė su sūnumi Domantu bei pusbroliai Paulius ir Arvydas Dauniai.

Nomeda Ladygienė savo sportininkės karjerą pradėjo rankinio aikštelėje ir krepšinį žaidžia mėgėjiškai. Domantas Ladyga krepšinį pradėjo žaisti Šiaulių krepšinio mokykloje. Šiuo metu žaidžia Kauno miesto krepšinio lygoje, per rungtynes vidutiniškai pelno po 8,3 tšk. ir atkovoja po 8 kamuolius. Paulius ir Arvydas Dauniai krepšinį žaidžia Kauno miesto krepšinio lygoje.

Lina Žukauskienė yra krepšinio aistruolė ir žaidžia krepšinį mėgėjiškai, profesionaliai krepšinį žaidžia jos šeimos vyrai. Deividas Žukauskas, jauniausias Žukauskų komandos žaidėjas, krepšinio abėcėlės išmoko dar vaikų darželyje. Šiuo metu Deividas lanko krepšinio treniruotes sporto mokykloje „Saulė“. M. Žukauskas žaisti krepšinį pradėjo sporto mokykloje „Saulė“. Šiuo metu atstovauja Šiaulių miesto jaunučių vaikinų (1998 m. g.) krepšinio komandai. Per rungtynes vidutiniškai pelno 18 tšk., atkovoja 5 kamuolius ir perduoda po 3 rezultatyvius perdavimus.


Back to content