Apie - Rimo Imenavičiaus šeimų krepšinio turnyras Šiauliuose

Go to content
Apie turnyrą 

Lietuvos šeimų krepšinio lygos įkūrėjo Kazimiero Budrio iniciatyva kasmet Lietuvoje organizuojami šeimų krepšinio turnyrai. Turnyro tikslas – puoselėti šeimos bei krepšinio tradicijas Lietuvoje.
Kazimieras Budrys
 
Šeima yra pats brangiausias turtas ir didžiausia vertybė, ją privalo puoselėti kiekvienas. Juk kuo daugiau darnių ir sveikų šeimų gyvens valstybėje, tuo ji bus stipresnė. Viso to galima pasiekti per krepšinį, kuris Lietuvoje taip pat yra vertybė. Jį žaisdamos šeimos tvirtėja, auga jų kolektyviškumas ir pagaliau didėja gimstamumas, ko mums Lietuvoje trūksta. Smagu žiūrėti, kaip mažiausi vaikai krepšinio aikštelėje laksto kartu su vyresniais broliais, seserimis, tėvais, dėdėmis ir net seneliais. O dabar mūsų šeimos dažniausiai susiburia tik per laidotuves“, - kodėl kilo mintis rengti būtent šeimų varžybas, atskleidė K.Budrys.
Jau keli metai šeimų krepšinio turnyrai organizuojami įvairiuose Lietuvos miestuose, jie skirti buvusiems garsiems miestų sportininkams, treneriams, krepšinio puoselėtojams atminti.  Aštuonių turų nugalėtojai patenka į didįjį finalą Klaipėdoje.
"Kiekvienas atrankos turnyras dedikuojamas konkrečiam asmeniui, dažnai nepelnytai primirštam ar net visai užmirštam. Švėkšnoje pagerbtas Sigitas Urmulevičius, Plungėje - Vitas Klimas, Kaune - Petras Buzelis, Klaipėdoje - Vladas Knašius, Panevėžyje - Vidmantas Paškauskas, Šiauliuose - Rimas Imenavičius, Vilniuje - Rimas Girskis.Tai žmonės, kurie krepšiniui ir apskritai sportui atidavė visą savo gyvenimą. Sunku ir pasakyti, koks jausmas apima, kai matai jų artimųjų džiaugsmą ir net ašaras, kad jiems brangus žmogus prisimenamas ir gražiai pagerbiamas“, - sako K.Budrys.
  Rimas Imenavičius

Šiemet Šiauliuose, jau ketvirtą kartą organizuojamas šeimų krepšinio turnyras skirtas Rimo Imenavičiaus atminimui. Turnyro dalyviai varžysis ne tik dėl prizų ir Rimo Imenavičiaus taurės, tačiau ir dėl kelialapio į finalines Kazimiero Budrio taurės varžybas, kurios tradiciškai gegužės pabaigoje bus rengiamos Klaipėdoje.
 
2012-ais metais tokią teisę buvo iškovojusi šiauliečių Kačerauskų šeima.
Sekančius du metus Rimo Imenavičiaus turnyrą laimėjo Europos čempiono Mindaugo Žukausko šeima, kiekvieną kartą finaluose po atkaklios kovos įveikdama krepšininkų Giedraičių šeimą.
Žukauskai, gavę teisę atstovauti Šiaulius finaliniuose K.Budrio taurės turnyruose Klaipėdoje, taip pat du kartus žaidė finale. Pirmus metus buvo antri, o praėjusiais metais iškovojo Kazimiero Budrio šeimų krepšinio taurę.
Back to content