etaplius.lt apie.... - Rimo Imenavičiaus šeimų krepšinio turnyras Šiauliuose

Go to content
Šeimų krepšinio turnyras Rimui Imenavičiui atminti
2015-04-22
Lietuvos šeimų krepšinio lygos įkūrėjo Kazimiero Budrio iniciatyva kasmet Lietuvoje organizuojami šeimų krepšinio turnyrai. Jau 39 kartą, nuo 1977 m., visoje Lietuvoje vyksta šeimų krepšinio turnyrai, kuriuose dalyvauja apie 40 šeimų iš visos Lietuvos.
Šeimų krepšinio turnyrai organizuojami įvairiuose Lietuvos miestuose, jie skirti buvusiems garsiems miestų sportininkams, treneriams, krepšinio puoselėtojams atminti. Jų tikslas – puoselėti šeimos bei krepšinio tradicijas Lietuvoje. Aštuonių turų nugalėtojai pateks į didįjį finalą Klaipėdoje. 2014 m. Šiaulius finalinėse varžybose Klaipėdoje atstovavo Žukauskai, kurie į Šiaulius parvežė čempionų taurę.
Šiauliuose krepšinio mylėtojų iš tiesų netrūksta. Šiemet šeimų krepšinio turnyre dalyvaus trys naujos šiauliečių šeimos. Tai turnyro organizatoriaus Šarūno Imenavičiaus šeima, visiems gerai žinomo krepšininko Donato Slaninos šeima, krepšinio puoselėtojų Alfonso ir Irenos Armalų šeimyna.

Šarūnas Imenavičius apie šeimą ir krepšinį
Jau ketvirtą kartą Šiauliuose vykstančiame šeimų krepšinio turnyre Rimui Imenavičiui atminti debiutuoja ir Imenavičių šeimos komanda. Nedrąsiai iš šono stebėję ankstesnių metų kovas, šiemet Imenavičiai ryžosi išbėgti į krepšinio aikštelę. Sportiniu požiūriu, realiai vertindami savo, kaip debiutuojančios ekipos pajėgumą, atsižvelgdami į priešininkų komandų patirtį ir titulus, didelių tikslų šiemet sau nekelia. Svarbu pradėti, sako Šarūnas.
Imenavičių komandos pagrindą sudarys jaunimas. Tai Rimo Imenavičiaus vaikaičiai Gabrielė, Ugnė, Kristijonas ir Lukas, jų pusbrolis Jonas ir Luko draugė Greta. Jaunimui talkins sunkusis puolėjas Šarūnas, bei lengvieji krašto puolėjai Aneta ir Arijandas.
Šeima – tai esminis visuomenės gėris
Dėliodami mintis apie šeimą, Imenavičių šeima požiūrį į šeimą apibūdina kaip esminį visuomenės gėrį, kuris kyla iš žmogaus prigimties ir grindžiamas savanorišku moters ir vyro santuokiniu pasižadėjimu skirti savo gyvenimą šeimos santykiams kurti, užtikrinantis šeimos narių vyro, moters ir vaikų ir visų kartų gerovę, tautos ir valstybės gyvybingumą ir kūrybingumą.
Šiųmetinis mūsų šeimos komandos debiutas, tai lyg dar vienos vaikystės svajonės išsipildymas po trisdešimt metų – sako Šarūnas. Jis mena, kaip būdamas paaugliu su dideliu pavydu žiūrėdavo Paulauskų šeimos pusėn, kurie tuo metu Kazimiero Budrio šeimų krepšinio turnyruose skindavo pergales. Pavydėdavau, sako Šarūnas, tos galimybės kartu su visa šeima varžytis krepšinio aikštelėje.
Krepšinis kaip bendras vardiklis
Krepšinis Imenavičių šeimoje kaip oras – jis nematomas, bet jis visur. Gali užsiimti daile, mokslais ar vaidyba, bet viskas vis tiek baigiasi krepšiniu. Neturi galimybės pasirinkti kokiu oru kvėpuoti. Krepšinis kaip bendras vardiklis, sako Šarūnas.
Šeimoms dalyvaujančioms krepšinio turnyre palinkėčiau ateinančių metų kalendoriuose vieną balandžio savaitgalį apibraukti raudonai – kas reikštų giminės sueitį ir vėl įvykstančias šeimų krepšinio kovas. O vienai stipriausiai turnyro komandai rezervuoti ir gegužės mėnesio tris dienas – atstovauti Šiaulių miestą finaliniame Kazimiero Budrio šeimų krepšinio turnyre Klaipėdoje.

Donatas Slanina linki šeimoms geros nuotaikos ir taiklių metimų
Šeimų krepšinio turnyre debiutuojančią Donato Salninos šeimos komandą atstovaus Vilius, Valteris, Lina ir Donatas Slaninos bei Tomas ir Dovydas Grušai.
Krepšinis yra pagrindinė sporto šaka mūsų šeimoje, sako Donatas. Krepšinį žaidžiame visi, nuo jauniausio iki vyriausio. Donato ir Linos Slaninų sūnūs Vilius ir Valteris lanko krepšinio treniruotes, o kiti komandos nariai žaidžia krepšinį laisvalaikiu. Krepšinis mena ilgus metus Lietuvoje, gilios krepšinio tradicijos ir populiarumas privertė mus visus pasirinkti krepšinį, teigia buvęs profesionalus krepšininkas, dabar jau trijų sūnų tėvas. Vaikai matė kaip tėtis žaidžia, kaip laimi ir iškelia taurę virš galvos, natūralu, kad vaikai užsikrečia ir jie patys pradeda gyventi kartu su krepšiniu, sako Donatas Slanina.
Kiekviena akimirka visiems kartu mums yra didžiausia vertybė
Kalbėdamas apie šeimą Donatas įvardija ją kaip didžiausią vertybę ir turtą, vienybę ir meilę. Krepšinis mus skatina bendrauti kitaip, dar labiau suprasti, pažinti vienas kitą, sako Donatas Slanina. Tad nenuostabu, kad Slaninų šeimos tradicijos yra kartu kurti ir puoselėti meilę, pagarbą, pasitikėjimą vienas kitu. Donatas teigia, kad jų šeimoje labai daug laiko skiriama vaikams, bendravimui su jais, ne išimti ir tai, kad kartu su jais žaisdami krepšinį jie turi galimybe dar daugiau skirti dėmesio šeimos nariams. Kiekviena akimirka visiems kartu mums yra didžiausia vertybė, tikina Donatas.

Irena Armalienė – šeima tai vienas kumštis
Armalų šeimos komandai, debiutuojančiai šeimų krepšinio turnyre teks tik pavydėti. Ir žinote dėl ko, nes jie turės šeštą žaidėją aikštelėje, kurią atlaikyti bus sunku. Tai Irena Armalienė, krepšinio aistruolė. Apie savo šeimą Irena Armalienė kalba trumpai ir aiškiai – šeima tai vienas kumštis, kuriame meilė, ištikimybė, kantrybė.
Krepšinis tai mūsų pasididžiavimas
Armalų šeimoje krepšinis yra pirmoje vietoje. Žaidėme krepšinį nuo vaikystės, o jaunystė praėjo Kauno sporto halėje, kada žaidė „ Žalgiris“ , dalijasi prisiminimais Irena. Savo malonumui krepšinį žaidžia Alfonso ir Irenos Armalų sūnūs Ernestas ir Algirdas, Irenos sesers anūkė Rugilė. Krepšinis tai mūsų pasididžiavimas, mūsų tautos likimo dalis, todėl kiekvienas žmogus, įspaudęs krepšinio aikštelėje gilesnę pėdą, įspaudė ją ir mūsų lietuvių širdyse, sako Irena.
Nebūtinai laimėti, bet – siekti tikslo
Irena teigia, kad ji turi tradiciją nepraleisti nei vienų Šiaulių „Šiauliai“ varžybų ir palaikyti savo miesto komandą, nesvarbu ar ji laimi, ar ne. Tad ir dalyvavimas šeimų krepšinio turnyre, jos manymu, tai yra jėgų, atkaklumo, ištvermės išbandymas. Nebūtinai laimėti, svarbu siekti tikslo.
Šeimų krepšinio varžybose svarbu dalyvauti ir parodyti norą laimėti, mano Irena Armalienė ir sueiliuoja – „Ar lietus lis, ar saulė kepins, bet Armalų taikli ranka ne vieną čia nustebins“. Na, o pabaigai, kiekvienai komandai noriu palinkėti sveikatos, ištvermės ir „Na, vyrai, dar truputį!“ – nusišypsojo Irena Armalienė.

Kviečia dalyvauti
Šiauliečiai kviečiami balandžio 26 d. dalyvauti šeimų krepšinio turnyre Rimui Imenavičiui atminti. Varžybos vyks Šiaulių J.Janonio sporto salėje, varžybų pradžia 9.00 val. Varžybų atidarymas 12.20 val.

Tradiciniu jau tapęs šeimų krepšinio turnyras Šiauliuose vyks balandžio 26 d. J.Janonio sporto salėje. Šeimų krepšinio turnyre Rimui Imenavičiui atminti dalyvaus net septynios šiauliečių šeimos, kurioms krepšinis jau yra tapęs šeimos tradicija. Paskutinį šiais metais 8-ąjį atrankos šeimų krepšinio turą Šiauliuose Kazimierui Budriui padeda organizuoti R. Imenavičiaus sūnus Šarūnas Imenavičius ir Kačerauskų šeima.
Back to content