Krepšinio šeimos - Rimo Imenavičiaus šeimų krepšinio turnyras Šiauliuose

Go to content
Ką šiauliečiai krepšininkai mano apie sportą, užkrėtusį šeimą?

www.etaplius.lt 2014-04-25

Šį savaitgalį šiauliečiai dalyvaus šeimų krepšinio turnyre Rimui Imenavičiui atminti. Šeimų krepšinio turnyre Rimui Imenavičiui atminti dalyvaus šiauliečių šeimos, kurioms krepšinis jau yra tapęs šeimos tradicija.

Paskutinį šiais metais 8-ąjį atrankos šeimų krepšinio turą Šiauliuose Kazimierui Budriui padeda organizuoti R. Imenavičiaus sūnus Šarūnas Imenavičius ir Kačerauskų šeima.
Lietuvos šeimų krepšinio lygos įkūrėjo Kazimiero Budrio iniciatyva kasmet Lietuvoje organizuojami šeimų krepšinio turnyrai. Jau 37 kartą, nuo 1977 m., visoje Lietuvoje vyksta šeimų krepšinio turnyrai, kuriuose dalyvauja apie 40 šeimų iš visos Lietuvos. Šeimų krepšinio turnyrai organizuojami įvairiuose Lietuvos miestuose, jie skirti buvusiems garsiems miestų sportininkams, treneriams, krepšinio puoselėtojams atminti. Jų tikslas – puoselėti šeimos bei krepšinio tradicijas Lietuvoje. Aštuonių turų nugalėtojai pateks į didįjį finalą Klaipėdoje. 2013 m. Šiaulius finalinėse varžybose Klaipėdoje atstovavo Žukauskai.

Ką apie šeimą ir krepšinį mano jaunimas, kuris atstovauja šeimas krepšinio aikštelėje?

Vytas Šulskis, Šiaulių „Šiauliai“ žaidėjas

„Man šeima yra pats svarbiausias dalykas pasaulyje. Dalyvavimas šeimų turnyre man yra tikrai svarbu, nes tai yra gera proga praleisti laisvą laiką su savo šeima, susitikti ir bendrauti su giminaičiais.

Krepšinis mano šeimoje yra sportas numeris vienas. Aš juo domėjausi nuo pat mažens. Mano tėtis, sesuo Ieva ir teta, žymi krepšininkė Vida Šulskytė – Beselienė taip pat žaidė krepšinį. Krepšinis nuo mažens tapo gyvenimo būdu. Vida Šulskytė – Beselienė yra mano tėčio sesuo, garsi krepšininkė- Europos ir Pasaulio ir olimpinė čempionė. Ji man buvo didžiausias autoritetas.
Krepšinis yra man ne tik pragyvenimo šaltinis, bet ir hobis. Šis žaidimas mane sužavėjo greitomis atakomis, bei nenuspėjamu rezultatu. Kiekviena ataka gali nulemti varžybų pabaigą, kova vyksta iki paskutinės sekundės. Man visada patiko, kad niekada negali tausoti savęs aikštelėje, o turi atiduoti visas jėgas dėl komandos pergalės.“

Rokas Giedraitis, Šiaulių „Šiauliai“ žaidėjas

„Krepšinis mūsų šeimoje yra pirmoje vietoje, kadangi visi su šia sporto šaka vienaip ar kitaip esame susiję. Brolis Dovydas ir tėtis žaidžia krepšinį, o mama ir seneliai (ypač senelis) yra aistringį sirgaliai, kurie palaiko mus.

Mūsų šeima turi daug tradicijų, pradedant kalėdomis ir baigiant kelionėmis. O tradicija susijusi su krepšiniu yra tokia, kad mūsų šeima ir šeimos draugai nuolat stebime krepšinio varžybas, „sergame“ ir suburiame palaikymo komandą už saviškius, draugus ar artimuosius. Jei nėra galimybės stebėti rungtynes gyvai salėje, susirenkame stebėti jų prie televizijos ekranų. Tai tiesiog gerai praleistas laikas kartu su šeima.
Dalyvavimas šeimų krepšinio turnyre mums taip pat svarbus, nes šeima susivienija bendram tikslui. Šiemet šeimos komanda padidėjo, už mūsų šeimą žaisti prikalbinau ir savo draugę Aušrą. Konkurencija didėja, reikės kovoti dėl vietos pagrindinėje sudėtyje (juokiasi). Krepšinis yra ir bus mūsų šeimos tradicija.
Visą laiką gyvenu mintimis apie krepšinį, todėl tai, ką esu pasiekęs šiame sporte dabar, yra ne tik didelės aistros krepšiniui rezultatas, bet dėka didelio darbo ir noro pasiekti kažką daugiau.“

Mantvydas Žukauskas, Krepšinio akademijos „Saulė“ auklėtinis

„Šeima man, tai artimiausi žmonės su kuriais praleidžiu daugiausia laiko. Jie man padeda priimti svarbius mano gyvenime sprendimus ir išmoko pačių svarbiausių dalykų.
Krepšinis – yra daugiau nei sportas, tai yra mano gyvenimas. Krepšinį žaidžiu jau 10 metų, ir jį visuomet noriu žaisti ir jis man niekuomet nepabosta.

Tėtis mane paskatino žaisti krepšinį, jis visada man duoda patarimų, padeda man tobulėti. Dabartinis mano treneris yra krepšinio akademijos „Saulė“ krepšinio treneris Dainius Bertulis. Jis šiuo metu moko mane įvairių krepšinio paslapčių. Aš dar nesu tokiu krepšininku, kokiu norėčiau būti, todėl daug dirbu ir stengiuosi išmokti žaisti krepšinį taip, kaip geriausi planetos žaidėjai.
Krepšinis mūsų šeimoje yra neatsiejama gyvenimo dalis. Mūsų šeimoje, be manęs, krepšinį žaidžia beveik visi: tėtis, brolis, pusbroliai, dėdės bei senelis. O įvairius krepšinio čempionatus žiūrime turbūt visi. Pokalbiai apie krepšinį mums yra labai svarbūs. Todėl dalyvavimas šeimų turnyre man yra nepakartojama patirtis, juk ne kiekvieną dieną gali žaisti savo mėgiamą sportą su artimiausiais žmonėmis. Taip pat smagu susitikti su giminaičiais ir kartu praleisti laiką krepšinio aikštelėje.“

Varžybos vyks Šiaulių universiteto sporto salėje, varžybų pradžia 11.00 val. Varžybų atidarymas 12.00 val.

( www.etaplius.lt 2014-04-25)

Back to content